Seksualno "obrazovanje" u školama

Početna Forumi De civitate Seksualno "obrazovanje" u školama

Pregledavate 7 postova - 1 do 7 (od ukupno 7)
  • Autor
    Postovi
  • #926
    Harvester
    Sudionik

    Nadam se da sam pogodio podforum, ako ne, slobodno premjestite gdje treba 🙂
    Uglavnom, prije neki dan sam nabasao na ovaj članak čiji sadržaj me je, najblaže rečeno, neprijatno iznenadio (da ne kažem šokirao). U najkraćim crtama, u Srbiji se uvodi neka vrsta seksualnog “obrazovanja” u škole, pa čak i u predškolske ustanove. Mislim da je to dovoljno zlo samo po sebi, ali tu priči nije kraj. “Udžbenik” iz tog “predmeta” sadrži tekstove o incestu, pedofiliji, homoseksualnim odnosima, masturbaciji, uz (ako je vjerovati autoru citiranog članka, a ne vidim razlog za suprotno) suptilno (i ne tako suptilno) kritikovanje porodice kao institucije, proturanje moderne liberalske teorije o rodovima, jednom riječju – čista indoktrinacija.

    Evo linka za članak, a u njemu može da se nađe i link do samog “udžbenika”: https://hronograf.net/2017/04/12/alarmantno-homoseksualizacija-dece-od-strane-ministarstva-prosvete/

    Moje mišljenje je da ovako nešto može da prođe samo u zemlji koja je beznadežno propala. Zanima me šta mislite o ovome i kakva je situacija s tim u Hrvatskoj? Pretpostavljam da je, pošto ste već uveliko u Evropskoj Uniji, moralo biti bar nekih pokušaja da se ovako nešto proturi. Mi u Bosni smo, po svemu sudeći, najzadrtiji primitivci, nismo čak imali ni gej paradu 🙂

    #937
    Ivan Knezović
    Sudionik

    Smatram da je seksualni odgoj ovoga tipa vjerojatno najgora stvar koja se može napraviti djetetu zbog toga što na svoju spolnost počinje gledati kao na stvar bez svoga telosa, svrhovitost, te općenito život ne shvaća kao narativ unutar kojega postoje stvari kojima se teži.
    Osobe koje se prepuste nesvrhovitoj spolnosti postaju robovi iste te ne mogu živjeti ispunjene živote dugoročno.

    #942
    Rochejaquelein
    Ključonoša

    Prije nekoliko godina, za vrijeme socijaldemokratske vlade, imali smo pokušaj uvođenja spolnoga odgoja unutar zdravstvenoga odgoja, predmeta koji je (mislim da ne pretjerujem) doslovno upravo radi toga uveden u škole. Suradnici na izradi programa bile su, kako i sam nagađaš, mahom feminističke, homoseksualne i različite “liberalne” udruge opće prakse. Plan ga je u budućnosti uvesti, opet kroz stražnja vrata, u sklopu tzv. kurikularne reforme. Vidjet ćemo što će biti od toga.

    Malo o kontekstu. Jedna od namjera te vlade, iako se to naknadno pokušalo zanijekati, bila je legalizacija “istospolnih brakova”. Srećom su bili dovoljno bahati, agresivni i nestrpljivi pa nisu imali živaca čekati da se žaba polagano skuha. Ideološki sirovine, kakvi su bili, izazvali su reakciju i nastalo je u Hrvatskoj nekoliko grassroots konzervativnih pokreta i udruga, uz ponešto mlaku ali hajde-de potporu Crkve, koji su, protiv svih izgleda i naspram političkoga, gospodarskoga i medijskoga establishmenta, uspjeli izboriti raspisivanje prvoga narodnoga referenduma i uvesti u ustav odredbu braka kao životne zajednice žene i muškarca. Također su uspjeli dići dovoljnu buke da se, nakon promjene vlasti, malo stišala stvar sa spolnim odgojem.

    Morao bih se malo prisjetiti kronologije i detalja pa kasnije možda nešto više napišem.

    #943
    Rochejaquelein
    Ključonoša

    Eh, da, ekipa iz Srbije koja se protivi indoktrinaciji u duginim bojama, ako je pametna, trebala bi se obratiti za savjet udrugama koje u Hrvatskoj vode borbu. Mislim da su radili i (uglavnom) rade dobar posao, a mislim da će rado podijeliti svoja iskustva i znati dati dobar tip.

    #970
    Harvester
    Sudionik

    Auh, ja uopšte ne znam da li u Srbiji postoje neke organizacije koje bi se time pozabavile. Nažalost, postoji i taj problem “tehničke” prirode da liberali i ateisti različitih država sasvim lijepo sarađuju, ali konzervativci baš i ne, jer se razilaze, je li, oko nacionalnih pitanja.

    #973
    Rochejaquelein
    Ključonoša

    Hm… Da, na žalost, u pravu si. Prirodno je — i dobro — voljeti svoj narod i svoju zemlju i dobro ugođen čovjek bit će rodoljub i domoljub. Ali postoji tu ordo amoris, ispravan poredak ljubavi. Naučit ćemo. 🙂

    #975
    Harvester
    Sudionik

    E to! 🙂

Pregledavate 7 postova - 1 do 7 (od ukupno 7)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.